سلام ، به سایت آرتین لیزر خوش آمدید

جوش لیزری فلزات چیست

جوش لیزری فلزات چیست

جوشکاری لیزری چیست؟

جوش لیزری فلزات چیست, فرآیندی است که اتصال فلزات یا ترموپلاستیک ها را به وسیله اعمال حرارت متمرکز ناشی از اشعه لیزر روی منطقه اتصال انجام می دهد.

در واقع، جوشکاری لیزری یکی از روش های نوین جوشکاری ذوبی است. این فرآیند، اغلب بدون فلز پر کننده انجام می شود، اما در شرایطی ممکن است از فلز پرکننده نیز استفاده شود.

با مراجعه به سایت آرتین لیزر می توانید خدمات جوشکاری لیزری و بسیاری از خدمات مرتبط دیگر با جوشکاری را سفارش دهید.

در رابطه با اینکه جوشکاری لیزری چیست میتوان به این موضوع اشاره کرد که سال 1967 برای اولین بار از لیزر برای جوشکاری و برش استفاده شد.

با رشد تکنولوژی، این روش در حال حاضر یک روش نوین در جوشکاری شناخته می شود و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

جوش لیزری فلزات چیست

جوشکاری لیزر در چه سالی انجام شد؟

فقط در سال 1967 بود که ما برای اولین بار از لیزر برای قابلیت جوشکاری و برش آن استفاده کردیم.

لیزر مورد استفاده در آزمایشات 1967 از گاز کمکی اکسیژن با پرتوی لیزر کربن دی اکسید غلیظ استفاده می کند.

ریاست این پروژه را دکتر پیتر هولدکرافت بر عهده داشت. برشکاری با لیزر گاز، اساس جوشکاری با لیزر است زیرا شامل ذوب شدن فلز بدون ایجاد سوراخ در آن است.

کاربردهای جوشکاری لیزری

کاربرد جوشکاری با پرتوی لیزر (LBW) در صنعت به شکل روزافزونی در حال توسعه می باشد. از میکروالکترونیک تا کشتی‌سازی امکان استفاده از این فرایند جوشکاری را دارند. این پتانسیل کاربری را می توان ناشی از عوامل ذیل دانست:

 • حرارت ورودی محدود
 • منطقه حرارت پذیرفته کوچک
 • میزان ناصافی اندک
 • سرعت بالای جوشکاری

برخی از این خصوصیات، جوشکاری لیزری را گزینه منتخب برخی از صنایع نموده که پیشتر از فرایند جوشکاری مقاومتی استفاده می کردند.

فرآیند جوشکاری لیزر همچنین امکان ترکیب با فرایند جوشکاری قوس الکتریکی با سیم مصرفی در پناه گاز محافظ خنثی یا فرایند جوشکاری میگ را دارد.

این ترکیب فرآیندی برای قرار گرفتن بر سطحی که می بایست جوشکاری شود، طراحی شده اند. علاوه بر این تجهیزات ویژه به کار گرفته شده به شکل قابل توجهی ابزارهای مورد نیاز برای آماده سازی لبه مورد نظر برای جوشکاری را کاهش می دهند.

سیم جوش های پرکننده موجود با ترکیب شیمیایی مناسب شرایط لازم را جهت یک دست شدن خواص مکانیکی منطقه جوش فراهم آورده اند.

علاوه بر این فرایندهای ترکیبی به کار گرفته شده قادر هستند تا سرعت انجام کار را به شکل قابل توجهی افزایش دهند، همچنین در نفوذ عمقی و درزگیری کلی نیز موثر می باشند.

پیشرفت های اخیر در زمینه دیودهای لیزری موقعیت جدیدی را برای حل مشکلات صنعت فراهم آورده است.

مزایای جوشکاری با دستگاه جوش لیزری

 • انجام جوشکاری بسیار سریعتر و دقیق‌تر نسبت به جوشکاری دستی
 • انجام جوشکاری متراژ زیاد از فلزات در زمان کوتاه
 • جوشکاری در فضای آزاد
 • عدم ایجاد حرارت بالا نسبت به دستگاه جوش دستی
 • عدم تغییر شکل متریال بعد از جوشکاری
 • عدم سیاه شدن و ایجاد علائم روی متریال
 • جوشکاری عمیق و کاملا محکم

روش انجام جوشکاری لیزری چیست

در خصوص اینکه، روش انجام جوشکاری لیزری چیست می توان گفت، جوشکاری لیزری به عنوان یک فرآیند غیر تماسی شناخته می شود. این فرآیند نیاز به دسترسی، به منطقه جوش از یک طرف قطعات در حال جوشکاری دارد.

در حالت کلی، فرآیند کار به این صورت است که قطعه کار یا ورق ها را آماده کرده و در قسمتی که اشعه و گرما تولید می شود، قرار می دهیم.

سپس با روشن کردن دستگاه لیزر شروع به انجام عملیات جوشکاری پرتو لیزری می کنیم.

در جوشکاری لیزری، نیاز به گرما و اشعه داریم و حرارت را به این دلیل به وجود می آوریم که یک حوضچه مذاب در قطعه کار ایجاد شود.

معایب جوشکاری لیزری چیست

یکی از مهم ترین معایب جوشکاری لیزری ، انجماد سریع در این روش است که منجر به ایجاد ترک یا ساختار ترد و متخلخل می شود.
در صورتی که انرژی بالا باشد، ممکن است پلاسما ایجاد شود که این یکی از معایب جوشکاری لیزری است.

برای برطرف کردن این مشکل احتمالی می بایست یا از توان های پایین برای تولید لیزر استفاده کرد و یا اینکه در روش لیزر گازی، گاز خنثی هلیم بکار برد.
جوشکاری لیزری برخی فلزات که قابلیت انعکاس بالایی دارند، مشکل است.
یکی دیگر از معایب جوشکاری لیزری عرض بسیار باریک لیزر است، لذا کنترل دقیق قطعه نسبت به پرتو لیزر ضروری است.

و در آخر 

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

به شما بزرگواران پیشنهاد می دهیم دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده کنید.

تولید دستگاه حک و برش در تهران, آرتین لیزر طراحی و تولید دستگاه های حک , دستگاههای لیزر برش و حکاکی و جوشکاری لیزری ، دستگاههای برش لیزر فلزات و حکاکی لیزر فلزات و جوش لیزر فلزات

ارائه خدمات در سراسر کشور

تماس : 09123588276 – 09109265525 – 02122369635

اینستاگرام: Artinlaser_jahan

واتساپ: 09109265525

حجره اینترنتی: آرتین لیزر

ساعت کاری: ۸ الی ۲۰

آدرس: تهران ، سعادت آباد ، بلوار فرحزادی ، بالاتر از میدان کتاب ، جنب نمایندگی سایپا نجاتیان ، ساختمان پلاک ۷ ، واحد ۱۴ طبقه ۵

مدیریت: محمود جهاندوست


تولید دستگاه لیزر در سعادت آباد , تولید دستگاه حکاکی در سعادت آباد , تولید دستگاه تولید برش لیزر در سعادت آباد , تولید دستگاه برش فلزات در سعادت آباد  , تولید دستگاه جوشکاری لیزر در سعادت آباد  , تولید دستگاه جوش لیزر فلزات در سعادت آباد , تولید دستگاه لیزر در تهران , دستگاه حکاکی در تهران, قیمت دستگاه برش لیزر خانگی, فروش اقساطی دستگاه برش لیزری , قیمت دستگاه برش لیزری خانگی , قیمت دستگاه برش لیزری کوچک دست دوم , قیمت دستگاه برش لیزری ورق آهن , قیمت دستگاه برش لیزری پارچه , قیمت دستگاه برش لیزر فلزات , دستگاه حکاکی لیزری , تولید دستگاه حک و برش در سعادت آباد , تولید دستگاه حک و برش در تهران, تولید دستگاه برش لیزری سعادت آباد, حک و برش لیزری, خدمات حک و برش لیزری, خدمات برش و حکاکی لیزر, خدمات حکاکی و برش لیزری, خدمات برش لیزری, خدمات حک و برش لیزر, خدمات برش و حکاکی لیزری, حکاکی و برش لیزری, خدمات حکاکی لیزری فلزات, حک و برش لیزری فلزات, حک و برش لیزری غیر فلزات, حک لیزری,  دستگاه حکاکی لیزری, دستگاه برش و حک لیزری , خدمات حک و برش , خرید دستگاه حکاکی لیزری ، دستگاه برش لیزر طلا، 
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button