سلام ، به سایت آرتین لیزر خوش آمدید

حکاکی لیزر روی سنگ چیست

حکاکی لیزر روی سنگ چیست

هنر حکاکی روی سنگ و تاریخچه آن

حکاکی لیزر روی سنگ چیست, متداول ترین تعریف حکاکی روی سنگ، تراش و ایجاد خراش یا شیارهای ظریف و اغلب کم عمق بر روی سنگ هایی چون زمرد و یاقوت، خصوصاً عقیق و همچنین انواع مهر، طلسم و سرسکه است.

در واقع حکاکی به معنی کنده کاری روی سطوح مختلف سنگی، با استفاده از دست و ابزارهای مکانیکی برای ایجاد نقش‌های مورد نظر می باشد.

حک کردن نقشی بر روی سنگ به وسیله ابزارهایی مثل قلم های مختلف که گاهی کاملاً دست ساز می باشد، هنری بسیار زیبا و ارزنده است، که در گروه صنایع دستی سنگی قرار دارد.

حکاکی لیزر روی سنگ چیست

 کاربرد دستگاه لیزر حکاکی

یکی از مزیت‌های دستگاه لیزر کاربردهای گسترده‌ی آن در صنایع مختلف است؛ صنعت سنگ ازجمله صنایعی است که توسط دستگاه لیزر تولیدات زیادی دارد.

تیوب لیزری که در دستگاه‌ها استفاده می‌شود باید توان مناسب برای برش و یا حکاکی متریال را داشته باشد؛ درنتیجه برای انتخاب دستگاه لیزر مناسب خود حتما به نوع متریال و کارکردی که مدنظر دارید توجه کنید.

کاربرد دستگاه لیزر در صنعت سنگ به خصوص به منظور حکاکی بر روی سنگ، با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است به همین دلیل انواع دستگاه لیزر برای این منظور آماده سازی شده است.

لیزر حکاکی روی سنگ چگونه کار می کند؟

دستگاه لیزر مستقیماً روی سنگ قرار می گیرد اما سنگ را لمس نمی کند.

پرتوی بسیار متمرکز نور لیزر، پس از کالیبراسیون صحیح، در فرکانسی از پیش تعیین شده ، به سطح متریال برخورد و آن را ذوب می کند.

برای مواد دیگر، تا یک عمق ثابت، لایه های مواد برداشته و تبخیر می شوند. از آنجا که سنگ به راحتی تبدیل به گاز نمی شود، لیزرها اغلب شکستگی های میکروسکوپی ایجاد می کنند.

فرایندی که مواد متخلخل را جدا کرده و دانه های طبیعی را در معرض دید قرار می دهد که این پروسه باعث ایجاد سطحی سفید روی سنگ می شود.

دستگاه لیزر توسط کامپیوتر و به طور پیوسته روی سنگ انجام می دهد.

گاهی اوقات، به دلیل واکنش اکسیدهای آزاد شده به اکسیژن، می توان تغییر رنگی ایجاد کرد، اگرچه این روش بر روی سنگ غیر معمول است.

روش های ایچینگ، که در آن می توان تغییرات رنگ دیگری را نیز به دست آورد، گاهی اوقات توسط عملی به نام لیزر مارکینگ انجام می شود، که این روش لیزری برای انواع دیگر مواد بسیار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع سنگ مناسب جهت حکاکی لیزری

مواد سنگی مناسب برای حکاکی لیزری از لحاظ کیفیت، رنگ و بافت متفاوت است. بسیاری از آن ها نتایج درخشانی را به ارمغان می آورند.

سنگ مرمر یک نوع سنگ معمولی است که می تواند محصولات بسیار زیادی را از آن تولید کرد. مرمر به طور کلی دارای بافت بسیار ظریفی است و برای حکاکی عکس یا متن مناسب است.

طیف رنگ مرمر یکی از مزایای آن است. رنگ های زیبا و غنی مانند مشکی، سبز، یاسی و سفید باعث محبوبیت سنگ مرمر در بین بسیاری از مشتریان شده است.

سنگ مرمر با کیفیت عالی از هند و پاکستان به دست می آید، جایی که تجارت سنگ مرمر صدها سال در آنجا وجود داشته است.

حکاکی نوشتار و لوگو روی سنگ

حکاکی نوشته و لوگو روی سنگ با کمک دستگاههای حکاکی لیزری میتوان هر نوع نوشتار، علامت و لوگویی را روی تخته سنگ حکاکی نمود. این دستاورد در موارد مختلفی از جمله دکوراسیون، تبلیغات، صنعت و … کاربرد دارد.

مواردی را که باید در حکاکی روی سنگ مورد توجه قرار دهیم:

تنها تخته سنگ های صاف قابلیت حکاکی تمیز و دقیق دارند.
ضخامت سنگ نباید از ۴ سانتیمتر بیشتر باشد.

کانی های تشکیل دهنده سنگ بایستی قابلیت حکاکی داشته باشند، برخی سنگها به هیچ وجه حک پذیر نیستند و بایستی حتما نمونه گیری انجام شود.
با توجه به نوع مواد تشکیل دهنده سنگ ، برای انجام خدمات حکاکی لیزری روی سنگ، نمونه گیری از یک قطعه مشابه الزامی است.
حتما توجه کنید که سنگ را به ابعاد دلخواه خود برش دهید سپس برای حکاکی به ما مراجعه نمایید . دستگاه های لیزر توانایی برش سنگ را ندارند.

نحوه حکاکی لیزری سنگ

امکـان حکـاکـی بـه صـورت لایـه بـرداری بسیـار ضعیـف تـا عمـق 1 میلیمتر است که به راحتی و با فرستادن عکس از طریق کامپیوتر به دستگاه، عکسی شفاف و با کیفیت عالی در اختیار خواهید داشت.

دستگاه های حکاکی و برش لیزری می توانند تصاویر افراد یا مناظر را با ظرافت و زیبایی خیره کننده ای بر روی سنگ حکاکی کنند. قیمت دستگاه حکاکی روی سنگ مناسب است و می تواند انواع تصاویر را روی انواع سنگ انجام دهد.

و در آخر 

امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

به شما بزرگواران پیشنهاد می دهیم دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده کنید.

تولید دستگاه حک و برش در تهران, آرتین لیزر طراحی و تولید دستگاه های حک , دستگاههای لیزر برش و حکاکی و جوشکاری لیزری ، دستگاههای برش لیزر فلزات و حکاکی لیزر فلزات و جوش لیزر فلزات

ارائه خدمات در سراسر کشور

تماس : 09123588276 – 09109265525 – 02122369635

اینستاگرام: Artinlaser_jahan

واتساپ: 09109265525

حجره اینترنتی: آرتین لیزر

ساعت کاری: ۸ الی ۲۰

آدرس: تهران ، سعادت آباد ، بلوار فرحزادی ، بالاتر از میدان کتاب ، جنب نمایندگی سایپا نجاتیان ، ساختمان پلاک ۷ ، واحد ۱۴ طبقه ۵

مدیریت: محمود جهاندوست


تولید دستگاه لیزر در سعادت آباد , تولید دستگاه حکاکی در سعادت آباد , تولید دستگاه تولید برش لیزر در سعادت آباد , تولید دستگاه برش فلزات در سعادت آباد  , تولید دستگاه جوشکاری لیزر در سعادت آباد  , تولید دستگاه جوش لیزر فلزات در سعادت آباد , تولید دستگاه لیزر در تهران , دستگاه حکاکی در تهران, قیمت دستگاه برش لیزر خانگی, فروش اقساطی دستگاه برش لیزری , قیمت دستگاه برش لیزری خانگی , قیمت دستگاه برش لیزری کوچک دست دوم , قیمت دستگاه برش لیزری ورق آهن , قیمت دستگاه برش لیزری پارچه , قیمت دستگاه برش لیزر فلزات , دستگاه حکاکی لیزری , تولید دستگاه حک و برش در سعادت آباد , تولید دستگاه حک و برش در تهران, تولید دستگاه برش لیزری سعادت آباد, حک و برش لیزری, خدمات حک و برش لیزری, خدمات برش و حکاکی لیزر, خدمات حکاکی و برش لیزری, خدمات برش لیزری, خدمات حک و برش لیزر, خدمات برش و حکاکی لیزری, حکاکی و برش لیزری, خدمات حکاکی لیزری فلزات, حک و برش لیزری فلزات, حک و برش لیزری غیر فلزات, حک لیزری,  دستگاه حکاکی لیزری, دستگاه برش و حک لیزری , خدمات حک و برش , خرید دستگاه حکاکی لیزری ، دستگاه برش لیزر طلا، 
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button